Motyw szczęścia w literaturze - warsztaty metodyczne zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu

Cóż to takiego jest szczęście? Tu każdy może mieć swoje zdanie, ale jest kilka rzeczy, które wymieniane są na pierwszym miejscu: rodzina, zdrowie, miłość. Oczywiście ważne są pieniądze, ale jak już dawno temu stwierdziła Marilyn Monroe, „Pieniądze szczęcie nie dają. Dopiero  zakupy.” Właśnie o szczęściu w sposób subiektywny dyskutowaliśmy 6 listopada br. na warsztatach metodycznych, które poprowadziła Iwona Szagała z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.

Warsztaty Biblioteki Pedagogicznej - październik 2019

Spotkanie odbyło się w nowej, przestronnej bibliotece Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Maz. Uczestnikami byli nauczyciele bibliotekarze z powiatu warszawskiego zachodniego. Powitała nas Pani Dyrektor Halina Władyka.

Warsztaty Biblioteki Pedagogicznej - październik 2019

Zajęcia były bardzo aktywne. Uczestnicy losowali kartę,  która kojarzy im się ze szczęściem oraz hasło – myśl przewodnią.  Następnie uzasadniali swój wybór i komentowali hasło. To był moment prawie intymny, bo każdy mógł wyznać coś osobistego. To wszystko dzięki Pani Iwonie, która stworzyła  tak wyjątkową i sprzyjającą atmosferę.  Było to wszystkim bardzo potrzebne.

Warsztaty Biblioteki Pedagogicznej - październik 2019

Prowadząca zaprezentowała ciekawą literaturę zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, której tematem przewodnim jest szczęście. Większość z tych książek Biblioteka Pedagogiczna ma w swoich zbiorach.

Warsztaty Biblioteki Pedagogicznej - październik 2019

Po spotkaniu była dalsza dyskusja przy kawie i herbatce. Na zakończenie Agnieszka Nowicka, bibliotekarka tej placówki,  oprowadziła nas po szkolnym obiekcie. Pani Agnieszce i Pani Dyrektor dziękujemy za zaproszenie i miłą gościnę.

ab